Ana Sayfa Kültür & Sanat 19 Haziran 2023 198 Görüntüleme

Atatürk Kültür Merkezinde bu hafta (18 -25 Haziran)

14. MEMLEKETLER ARASI OPERA ŞENLİĞİ: ANDREA CHENIER // 18 HAZİRAN // AKM TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.30
14. Memleketler arası İstanbul Opera Şenliği, Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin prömiyerini bu dönem yaptığı ‘Andrea Chenier’ operasını seyirciyle buluşturuyor. AKM Türk Telekom Opera Salonunda 18 Haziran Pazar günü sahnelenecek eser, Fransız İhtilali devrinde mefkureleri uğruna genç yaşta mevte mahkûm edilen şair Andrea Chenier’nin ömründen kesitlere odaklanıyor. İtalyan bestekar Umberto Giordano’nun kıymetli yapıtlarından olan Andrea Chenier operasının librettosu Luigi Illıca’ya ilişkin. Rejisör ve dramaturjiliğini Recep Ayyılmaz’ın üstlendiği operanın şefi ise Raoul Grüneis. 

TANGOPERA // 18 HAZİRAN // AKM TİYATRO SALONU // 15.00
İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tangopera müzikaliyle sanatseverleri vakitte bir seyahate çıkarıyor. 18 Haziran Pazar günü AKM Tiyatro Salonunda izleyiciyle buluşacak müzikal, Beyoğlu’ndaki eski bir hanın ve birbirinden renkli kiracılarının ayakta durma öyküsünü anlatıyor. Ragıp Ertuğrul ve Gökay Genç’in kaleme aldığı, müzikleri Burhan ve Gökhan Şeşen kardeşlere ilişkin olan müzikali Elif Erdal yönetiyor.

ANADOLU ATEŞİ // 19 HAZİRAN // AKM TÜRK TELEKOM OPERA SALONU // 20.30
Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan, çabucak hemen her yöreden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün proje Anadolu Ateşi, AKM’de yanmaya devam ediyor. Her gösteriminde ağır ilgiyle karşılanan özel performans, 19 Haziran Pazartesi akşamı AKM Türk Telekom Opera Salonunda sanatseverlerle buluşacak. Bugüne kadar 85 ülkede 3500 şov ile 20 milyonu aşan sanatsever tarafından izlenen Anadolu Ateşi, AKM konuklarına halk danslarını bale, çağdaş dans ve dansın öbür disiplinleri ile sentezleyerek çağdaş standartlarda kültürel şölen yaşatmaya devam edecek.

RUMUZ GONCAGÜL // 23-24-25 HAZİRAN // AKM TİYATRO SALONU // 20.00, 20.00,15.00

İstanbul Devlet Tiyatroları oyuncuları, tiyatroseverleri 23, 24, 25 Haziran tarihlerinde AKM Tiyatro Salonunda sahne alacakları ‘Rumuz Goncagül’ oyunuyla 70’li yıllara götürüyor.

Türk Tiyatrosu’nun değerli muharrirlerinden Oktay Arayıcı’nın imzasını taşıyan oyun 70’li yılların sonlarında değişen toplumsal yapının ve ekonomik hayatın tesiriyle ismini, varlığını ve çaresizliğini çözmeye çalışan “kadınların” sıkışmışlığını, başarılı müzisyen Timur Selçuk’un müzikleri eşliğiyle izleyiciye aktaracak.   Işığından dekoruna, kostümünden aksesuarlarına 70’li yılların tüm esintilerini aktaracak oyunun dekor tasarımı Parıltı Sinem Mete’nin, kostüm dizaynları ise Burcu Melek Bozan’ın imzasını taşıyor. Müzik yöneticiliğini Rahim Ozan Demir’in üstlendiği oyunun ışık tasarımı İ. Lider Arık’a, koreografisi ise Kerem Kuraner’e ilişkin. Dramaturg Derya Özer, Asistan Şebnem Bilgeer, İllüstratör Işık Sinem Mete üzere tiyatro dünyasının başarılı isimlerinin de katkı sundukları Rumuz Goncagül’ün görsel dizaynları Cihan Kahraman ve afiş tasarımları Cem Yılmaz imzasını taşıyor. İşdar Gökseven, Aksiyon Yıldız ve Ergun Akvuran ise Rumuz Goncagül oyununun yardımcı direktörlüğünü üstleniyor. 

AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİNDE BU HAFTA

RESİM SEVİNCİ // 18 -21-22-24-25 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 12.00, 13.00
Metin Ceyran ile Fotoğraf Sevinci, AKM Çocuk Sanat Merkezinde geleceğin ressamlarını yetiştiriyor. Farklı temalarda eşsiz fotoğraflara imza atan 7-11 yaş aralığındaki çocuklar, his ve fikirlerini kâğıda aktarırken, varlıklı iç dünyalarını da boyayla dışa vuruyor.

RESİMLE TANIŞIYORUM // 18 -21-22-24-25 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ //11.00, 12.00
AKM Çocuk Sanat Merkezinde Metin Ceyran’ın eğitmenliğinde düzenlenen ‘Resimle Tanışıyorum’ atölyesi, 4–6 yaş ortasındaki minikleri sanatın büyülü dünyasıyla buluşuyor. Çocuklar her atölyede farklı bir temayla fotoğraflar yapıyor. Hayal güçlerini fotoğrafın gücüyle birleştiren çocuklar zihinsel, fizikî ve ruhsal istikametten de gelişiyor.

RİTİM ATÖLYESİ // 18 -20-24-25 HAZİRAN //AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 12.00, 13.00, 11.00, 12.00
AKM Çocuk Sanat Merkezinde gerçekleşen Ritim Atölyesi, çocuklara hem eğlenceli hem de öğretici bir tecrübe sunuyor. Eğitmen Eda Kocatürk idaresinde düzenlenen atölyede çocuklar, kendilerine dağıtılan vurmalı çalgılarla evvel ritim kalıplarını öğreniyor, sonrasında toplu olarak oluşturdukları ritim kümeleri ile çalınan müziğe eşlik ediyor. Atölye, çocukların içlerindeki müzisyeni ortaya çıkarmaları için hoş bir fırsat yaratıyor. 

EBEVEYN-ÇOCUK MÜZİKLE TANIŞIYORUM // 18 -21 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 16.00
Atatürk Kültür Merkezi, 2-4 yaş aralığındaki minik ziyaretçilerinin gelişimine katkı sağlamak ismine Ebeveyn-Çocuk Müzikle Tanışıyorum Atölyesi düzenliyor. Minikler, ebeveynleriyle katıldıkları bu atölyede vurmalı çalgıları kullanarak, renklerle, çeşitli görsellerle oyunlar oynuyor ve müziğe eşlik ediyor. Bu atölyede çocukların tempo algıları ve psikomotor maharetleri gelişirken, birlikte hareket etme hisleri da artıyor.

ERKEN MÜZİK ATÖLYESİ // 18 -20-24-25 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 13.00, 14.00, 12.00
Çocukları erken yaşta müzikle tanıştıran atölye, davuldan metalofona, ritim çubuklarından üçgen zillere pek çok çalgıyı küçük sanatkarların hayatına sokuyor. Çocuklar bu sayede hem ritim hislerini geliştiriyor hem de bir orkestranın kesimi olma, el-göz-beyin uyumunu geliştirme ve konsantrasyonu artırma üzere kazanımlar elde ediyor. AKM Çocuk Sanat Merkezinde eğitmen Eda Kocatürk’ün idaresinde gerçekleşen atölyede müzikle tanışan çocuklar, oyun ve müzik aracılığıyla keyiflerine keyif katıyor.

ÇOCUKLAR İÇİN DRAMA ATÖLYESİ // 18-19-21-22-24-25 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 14.00, 13.00, 16.00
Drama atölyesinde 7–11 yaş ortasındaki çocuklar hayal güçlerini sahneye yansıtıyor. AKM Çocuk Sanat Merkezindeki atölyede rol yapmayı, canlandırmayı, doğaçlamayı öğrenen çocuklar, bir olaydan yola çıkıp farklı maceralara atılıyor. Atölye, çocukların yaratıcılıklarının gelişmesine katkıda bulunurken, toplumsal maharet, irtibat ve özgüven üzere mevzularda da sanat yoluyla güçlenmelerini sağlıyor.

ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DRAMA ATÖLYESİ // 18 -19-21-22-24-25 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 15.00, 14.00, 17.00
Atatürk Kültür Merkezi, 4 -6 yaş aralığındaki çocukların yaratıcılığını geliştiren Yaratıcı Drama Atölyesi düzenliyor. Çocuklara hayal kurmayı, rol yapmayı, topluluk içerisinde inançla kendini söz etmeyi deneyimleten atölye ile iştirakçiler irtibat ve lisan maharetlerini geliştiriyor, konsantrasyon, iş birliği, faal misyon alma hususlarında sanat yoluyla güçleniyor.

KARAGÖZ İMALİ ATÖLYESİ // 18 -19 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 14.00
AKM Çocuk Sanat Merkezi, çocukları Karagöz ve Hacivat ile tanıştırıyor. 18 ve19 Haziran günü düzenlenecek Karagöz İmali Atölyesi’nde minikler, ülkemizin UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan kıymetlerinin başında gelen Karagöz’ün tasvirini yaparken hem eğlenecek hem öğrenecek.

SERAMİK BOYAMA ATÖLYESİ // 18-21-25 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 16.00
AKM Çocuk Sanat Merkezinde 7-11 yaş aralığındaki çocuklara yönelik düzenlenen Seramik Boyama atölyesinde çocuklar atık seramikleri yine pahalandırıyor. Çocukları kullan-at ideolojisinden uzaklaştıran atölyede iştirakçiler, hayal güçlerini kullanarak, seramik karolardan kendi seramiklerini tasarlıyor.

ÇOCUKLAR İÇİN SERAMİK BOYAMA ATÖLYESİ // 18-21-25 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 17.00
4-6 yaş aralığındaki minikler AKM Çocuk Sanat Merkezinde seramikle tanışıyor. 18, 21 ve 25 Haziran’da yapılacak Seramik Boyama atölyesinde miniklerin kullanacağı tüm eserler ‘’İyi Bak Dünyana” vizyonuyla hareket eden Çanakkale Seramik’in atık materyallerinden oluşuyor. Bu gereçlerin tekrar değerlendirilebildiğini keşfedecek iştirakçiler, geri dönüşüm konusunda da bilinçleniyor. 

LEGO EDUCATION İLE YARATICI ELLER İŞ BAŞINDA // 19-21-23-24 HAZİRAN// AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 14.00, 15.00, 13.00, 16.00, 17.00
AKM Çocuk Sanat Merkezindeki Lego Education ile Yaratıcı Eller İş Başında atölyesi, hem çocukların tüm vücutlarını hareket ettirmelerini sağlıyor hem de soyut düşünme, benzerlik kurma, sıralama, ince motor maharetleri, söz gücü, mantıksal düşünme, el-göz uyumu üzere maharetlerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Atölye, çocukların hayal güçlerini heyecanla ve sevinçle bir arada kullanıp yeni keşifler yapmalarına takviye sağlıyor.

ÇOCUK ARKEOLOGLAR KAZIDA // 18-20-22-23-25 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 13.00, 14.00
 5-8 yaş aralığındaki çocuklara özel düzenlenen Çocuk Arkeologlar Hafriyatta atölyesinde iştirakçileri yeni bilgiler edinerek zihinsel faaliyetlerini geliştirecekleri, keşif hissini besleyecekleri, Arkerobox hafriyat kitiyle hem hafriyat çalışmasını deneyimlenecekleri hem de el hünerlerini geliştirecekleri özgün bir atölye bekliyor.

HİKAYE SESLENDİRME // 19-20-23 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 11.00, 12.00
AKM Çocuk Sanat Merkezin 19, 20 23 Haziran tarihlerinde, 7 – 11 yaş aralığındaki çocuklara özel Kıssa Seslendirme Atölyesi düzenliyor. Atölyeye katılan minikler, seçtikleri öyküleri mikrofon karşısında seslendirip, öykülerini sesli kitaba dönüştürürken hem eğlenecek hem de seslendirme ve kayıt tecrübesi yaşayacaklar. 

MÜZİKLİ MASALLAR // 19 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 13.00
AKM Çocuk Sanat Merkezinde 19 Haziran Pazartesi günü, 4 – 10 yaş aralığındaki miniklerin daha evvel hiç dinlemediği müzikler, tekerlemeler ve hiç duyulmamış masallar Müzikli Masallar atölyesinde çocuklarla buluşuyor.

KUKLA ÜRETİM ATÖLYESİ // 19 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 13.00
AKM Çocuk Sanat Merkezi, minik ziyaretçilerinin psikotor hünerlerini ve hayal gücü gelişimini desteklemek gayesiyle 19 Haziran Pazartesi günü Kukla İmal Atölyesi düzenliyor. 7 -11 yaş ortası çocuklara özel düzenlenen atölyede, kumaş modülleri ve geri dönüşebilen gereçler ile  katılımcı konuklar hayalindeki kukla figürünü yaratmayı keyifli bir biçimde deneyimleyecekler.

QUILLING ATÖLYESİ// 19 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 16.00
AKM Çocuk Sanat Merkezi 19 Haziran Pazartesi günü, minik ziyaretçilerine Quilling Atölyesi ile orijinal tecrübeler sunacak. Ülkemizde kağıt telkari ya da kağıt kıvırma sanatı olarak bilinen, renkli kağıtların, ucu çatallı özel bir aparatla kıvrılması ve çeşitli biçimler verilmesiyle oluşan bir sanat kısmı olan Quilling’in AKM atölyesi rengarenk manzaralara sahne olacak. Enteresan dizaynlar yaratmak, süslemeler yapmak, aksesuar oluşturmak üzere çok maksatlı uygulanabilen Quilling Atölyesine katılan minik AKM ziyaretçileri, kendi kitap ayraçlarını ve mandalalarını hazırlamayı deneyimleyecekler.

KUSUDAMA ATÖLYESİ// 19 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 17.00
Japonya’nım kadim sanatı origamiden birden fazla modülden oluşması ve birbirine tutturmak için ip ya da yapıştırıcı kullanılmasıyla ayrılan Kusudama sanatı, meditasyon tesiriyle bireylerde memnunluğu yükseltiyor. AKM Çocuk Sanat Merkezi çocukların bu huzurlu sanat tekniğini öğrenmeleri emeliyle, 19 Haziran Pazartesi günü Kusudama Atölyesi düzenliyor. 7 -12 yaş çocuklara özel düzenlenen atölyenin eğitmenliğini Döndü İçöz üstleniyor. Uygulanan formlarla çiçek topu imgesi elde edilen ve daha çok çiçek topu olarak da bilinen Kusudama Atölyesinde çocuklar hem origami sanatını keşfedecek hem de kusudama sanatının origamiden ayrılan tekniklerini öğrenecek.

PARMAK KUKLASI // 20 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 15.00
AKM Çocuk Sanat Merkezi, çocukların motor marifetlerini geliştirmeleri için Parmak Kuklası Üretimi Atölyesi düzenliyor. 20 Haziran Salı günü gerçekleşecek atölyede 4 -6 yaş ortasındaki minikler, karton, boya ve oynayan gözler üzere materyallerle hayal güçlerini kullanarak mükemmel kuklalar yaratmayı deneyimleyecek. Atölye sonunda çocuklar kıssa oluşturma ve öykü anlatma yeteneklerini de geliştirmiş olacak.

DİLLİ KURBAĞA // 20 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 15.00
AKM Çocuk Sanat Merkezi, 20 Haziran Salı günü 7 -11 yaş aralığındaki çocukları keyif dolu Lisanlı Kurbağa etkinliğinde ağırlayacak. Karton, pipet ve yapıştırıcı üzere kolay gereçlerle eğlenceli bir atölye tecrübesi sunan Lisanlı Kurbağa etkinliğinde çocuklar, hava akımına dair keşifler yapıp, hava akımının ne olduğuna dair tecrübeler edinecek. Çocukların temel fizik prensiplerini keşfetmelerini sağlarken tıpkı vakitte el-göz uyumlarını ve ince motor marifetlerini geliştirmelerine yardımcı olan atölyede çocuklar, kurbağanın lisanını denetim ederek oyunlar oynayacak ve eğlenceli vakit geçirecek.

ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI MÜELLİFLİK ATÖLYESİ // 20-21 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 14.00
AKM Çocuk Sanat Merkez, 9 -12 yaş aralığında yazıya ilgi duyan miniklere özel Çocuklar İçin Yaratıcı Müelliflik Atölyesi düzenliyor. Geleceğin muharrirlerinin hayal güçlerini geliştirmek emeliyle 20, 21 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek atölyede çocuklar, farklı tıp ve metotlarla yeni kıssalar yazmayı deneyimleyecek.

ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DANS ATÖLYESİ // 20-23-24-27 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 13.00, 14.00
AKM Çocuk Sanat Merkezindeki Yaratıcı Dans Atölyesi, 4-6 yaş aralığındaki minik sanatseverlere yaratıcılıklarını dans yoluyla tabir etme fırsatı sunuyor. Sevdikleri müzikler eşliğinde kolay dans hareket kombinasyonlarıyla tanışan çocuklar, dans ederken doğaçlama yapmayı ve hayal güçlerini kullanmayı da öğreniyor. Minik dansçılara yaşıtlarıyla gönüllerince dans ettikleri keyifli bir tecrübe sunan Buse Parıltı Bekdemir’in eğitmenliğini üstlendiği atölye, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunuyor.

MİNİ BALE ATÖLYESİ // 20-23-24-27 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 14.00, 15.00 
AKM Çocuk Sanat Merkezinde Buse Parıltı Bekdemir eğitmenliğinde gerçekleşen Küçük Bale Atölyesi, 4-5 aralığındaki geleceğin sanatkarlarını küçük yaştan itibaren sanatın güzellikleriyle tanıştırıyor. Atölyede çocuklar dans ve ritim marifetlerini artırmanın yanı sıra bale figürlerinin sağladığı nizam ve ölçüyle el, kol ve bacak uyumlarını geliştiriyor, canlandırılan masal ve öyküler ışığında hayal güçlerini zenginleştiriyor, daha düzgün, istikrarlı ve kuvvetli bir vücuda sahip oluyor.

ÇOCUKLAR İÇİN DANS ATÖLYESİ // 20-23-24-27 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 15.00, 16.00
Yaratıcılığı dışa vurmanın en hoş yollarından biri olan dans, çocuklarla buluşuyor. AKM Çocuk Sanat Merkezinde 7-12 yaş aralığındaki çocuklar, tanınan müzikler eşliğinde daima birlikte çeşitli kombinasyonlar oluşturup, özgün dans hareketleri ortaya çıkarıyor. Çocuklar müziğin ve dansın büyüsüyle coşarken, birebir vakitte vücut uyumları ve ritim hisleri da gelişiyor.

EBEVEYN-ÇOCUK DANS ATÖLYESİ // 20-24-27 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 16.00
Atatürk Kültür Merkezi, ebeveyn çocuk dans atölyesi ile ailelere keyif dolu bir tecrübe yaşatıyor. 3-4 yaşlarındaki çocukların ebeveynleri ile birlikte katıldığı atölyede dans ve cümbüş bir ortada sunuluyor. Çocukların ebeveynleriyle dans ve ritim hissini yaşayabildikleri atölye, iştirakçilerin müzik kulaklarının gelişmesine, bedenlerinin düzgün, istikrarlı ve kuvvetli gelişiminin temellerinin atılmasına katkıda bulunuyor.

ATIK MATERYALLERDEN ÇALGI İMALİ // 21 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 15.00
AKM Çocuk Sanat Merkezinin 5 -7 yaş ziyaretçileri, 21 Haziran Çarşamba günü geri dönüşümün ehemmiyetini kavrayacakları Atık Materyallerden Çalgı Üretimi Atölyesiyle yepisyeni tecrübeler edinecekler. Atık ve kolay bulunabilir materyallerden enstrüman yapmayı öğretecek olan atölyede minikler, kendilerinin ürettiği çalgıları da seslendirecek.

KARAGÖZ GÖSTERİSİ // 21- 24 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 15.00, 16.00
Çocukları sanatın farklı disiplinlerini içeren atölyeleriyle ağırlayan Atatürk Kültür Merkezi, 21 ve 24 Haziran tarihlerinde 4 -6 yaş ortası minikleri Karagöz Gösterisi’nde ağırlayacak. Türk Tiyatrosunun vazgeçilmez ögesi olan Karagöz ve gölge oyunu hakkında bilgi edinecek olan minikler, klâsik Karagöz gösterisini izleyecekler.

KEMAN İLE TANIŞIYORUM // 21 – 22 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 16.00
Çocukları temel enstrüman bilgileriyle buluşturan AKM Çocuk Sanat Merkezi, 7 -11 yaş aralığındaki çocuklara özel Keman ile Tanışıyorum atölyesi sunuyor. Çocukları sanatla bir ortaya getirerek yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefleyen atölyede çocuklar, kemana dair etüt ve repertuvar çalışmaları gerçekleştiriyor. Ferdî olarak devam eden derslerde, her ders birbirini takip eden pratikler, bilgiler içeriyor.

AKORDEON TAKVİM İMALİ // 22 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 14.00
AKM Çocuk Sanat Merkezi 22 Haziran Perşembe günü çocukları akerdeon ile tanıştıracak Akerdeon Takvim İmali Atölyesi düzenliyor. 8 -12 yaş aralığındaki miniklere özel düzenlenen atölyede akordeon nedir? Nasıl çalınır?  gibi temel enstrüman bilgilerinin aktarılacağı aktiflikte, minikler enstrümanı tanırken, akerdeonun büyülü sesi eşliğinde yeni yıl takvimlerini de hazırlayacaklar.

KAYIP BALIK NEMO ARKADAŞLARINI ARIYOR // 22 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 15.00
Çocukların sevgilisi Kayıp Balık Nemo, AKM Çocuk Sanat Merkezinde çocukları su altının büyülü dünyasına davet ediyor. 22 Haziran Perşembe günü saat 15.00’de başlayacak Kayıp Balık Nemo Arkadaşlarını Arıyor atölyesiyle 4-6 yaş aralığındaki minikler, plastik tabak, tahta çubuk, kağıt ve boya üzere materyaller aracılığıyla su altı dünyasının büyülü atmosferini keşfedecek. Su altındaki canlıların hayat alanlarını ve bu canlılar için nelerin kıymetli olduğunu öğrenecek olan miniklerin, atölye sayesinde su altı canlılarına dair farkındalıklarını artacak. Tıpkı vakitte, hayvanların doğal hayat alanlarında nelerin gerektiğini ve nasıl korunduğunu da öğrenecek olan minikler, etraf şuuru ve doğal ömrün ehemmiyetine dair şuur kazanacaklar.

PİRİ REİS İLE DENİZLERE SEYAHAT // 22 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 16.00

AKM Çocuk Sanat Merkezi, çocukları Piri Reis ile Denizlere Seyahat atölyesiyle buluşturuyor. 22 Haziran Perşembe günü, 7 – 11 yaş aralığındaki miniklere özel düzenlenecek atölyede, çocuklar, ünlü denizci Piri Reis’i tanıyacak, keşifler yaptığı denizleri öğrenecek ve hususların suyun üzerinde durma kazanımlarına hakim olacaklar. Şişe mantarı, karton, lastik ve tahta çubuk üzere materyallerle, şişe mantarlarını Piri Reis figürüne dönüştürecek ve karton, lastik ve tahta çubukları kullanarak denizcilik temalı bir sahne kurmayı deneyimleyecek olan çocuklar eğlenceli biçimde keşifler yapacak. Piri Reis’in keşifler yaptığı denizleri ve kıymetli rotaları tasvir edecek olan minikler Piri Reis ile Denizlere Seyahat atölyesi sayesinde tarih ve denizcilik bahislerinde bilgi sahibi olmalarının yanı sıra malzemelerin su üzerinde nasıl durabileceğini de keşfedecekler

MASAL BOZANLAR ÇOCUK MÜZİKLERİ KONSERİ // 22 – 25 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 17.00, 16.00
AKM Çocuk Sanat Merkezi, çocukların enstrümanları tanıyıp, sevinç içinde keşifler yapacağı Masal Bozanlar Çocuk Müzikleri Konseri düzenliyor. 22 ve 25 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek aktiflikte, Masal Bozanlar kümesi masallarında olduğu üzere kendi müzikleriyle çocuklara doyasıya cümbüş, memnunluk yaşatacakları bir konser verecek. Çocukların da dans ve müziklerle interaktif olarak iştirak sağlayacağı konserde, minikler enstrümanları da yakından tanıma fırsatı elde edecek.

KİL ATÖLYESİ // 23 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 13.00
AKM Çocuk Sanat Merkezi, Kil Üretimi atölyesi ile çocuklara orijinal tecrübeler sunuyor. 23 Haziran Cuma günü gerçekleşecek atölyede 7-11 yaş aralığında çocuklar, kendilerine verilen kil ve şekillendirme gereçleriyle hayallerindeki figürleri, objeleri yaratacak ve atölye sayesinde psikomotor yeteneklerini ve hayal güçlerini güçlendirecek.

KİTAPTAN SAHNEYE// 23 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 16.00
AKM Çocuk Sanat Merkezi, okumayı seven ve kitaplara olan ilgisini arttırmak isteyen miniklere keyif dolu Kitaptan Sahneye aktifliği sunuyor. 23 Haziran Cuma günü 4 -8 yaş ortası miniklere yönelik düzenlenen atölye sayesinde çocukların kitaplarla kurdukları alakaların güçlendirilmesi hedefleniyor. Çocukların yazı ve edebiyatla bağlantısının fotoğraflarla kurulduğu fotoğraflı çocuk kitaplarıyla çocukların hayat deneyimlerinin zenginleştirileceği atölyede, “kukla”, “gölge oyunu”, “resimli kart” üzere çeşitli teknikler miniklere müzikli bir kompozisyonla aktarılacak. 

ZIP ZIP AHTAPOT // 24 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 13.00

AKM Çocuk Sanat Merkezi, 24 Haziran Cumartesi günü 4 -6 yaş aralığındaki miniklere özel Zıp Zıp Ahtopot aktifliği düzenliyor. Çocukların motor maharetlerini geliştirirken birebir vakitte ahtapotun fizikî özelliklerini ve hayat alanını öğrenme fırsatı bulacakları atölyede makas, karton ve yapıştırıcı üzere materyallerle eğlenceli bir atölye tecrübesi sunulacak. Minikler atölyede ayrıyeten, kartonu kullanarak kendi Zıpzıp Ahtapot kuklalarını yapacak ve onları renkli ve eğlenceli bir halde dekore edecek. Akabinde, kuklalarını kullanarak ahtapotun su altı dünyasında nasıl hareket ettiğini ve etkileşimde bulunduğunu gözlemleyecekler.

KOLAJ ATÖLYESİ // 25 HAZİRAN // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 14.00
AKM Çocuk Sanat Merkezinde düzenlenen Kolaj Atölyesiyle 7 – 11 yaş ortası çocuklar hayal dünyalarının sonlarını keşfedecekler. 25 Haziran Pazar günü Çocuk Sanat Merkezinde gerçekleşecek atölyede çocuklar, olağan kaidelerde birer sanat yapıtı olmayan gereçleri kullanarak, hayallerinde tasvir ettikleri yapıtı yaratacak ve kolaj tekniği sayesinde hayal gücüne bağlı olarak materyalleri bir sanat formuna dönüştürülme sürecini deneyimleyecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

facebook sayfa beğenisi satın al
hack forum warez scriptler gaziantep escort bayan gaziantep escort warez forum deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler
Manavgat Escort tokat escort erbaa escort muğla escort fethiye escort göcek escort hack forumbabilbet bahis forum bahis forumu fethiye escort izmir escort izmir escort izmir escort karşıyaka escort hack forum hack forum warez scriptler warez scriptler casino siteleri